DIÁKOLIMPIA

ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐJÉN vettek részt iskolánk V. és VI. korcsoportos tanulói 2017. 05. 27-28-án, Székesfehérváron. Hét tanulónk teljesítette az országos meghívási szintet, így 100 m-es és 400 m-es síkfutásban, 4×100 m-es váltófutásban és magasugrásban mérhették össze erejüket az ország legjobb sportolóival.

Nekünk már a bejutás is nagy eredmény ilyen kis iskolából és településről. A legtöbben atlétika szakosztályban sportolnak és jól felszerelt atlétika pályán készülnek, velünk ellentétben. Tanulóink közül van, aki most versenyzett először ilyen jó pályán. Bárdos Balázs magasugrásban országos V. helyezést ért el 188 cm-es ugrásával. Az országos csapat magasugró versenyen (május 8-án) pedig, a szolnoki diákokkal országos I. helyezettek lettek. A 4×100 m-es váltónk 11. helyen, 46.52 másodperccel ért célba, megjavítva a megyei eredményüket.

A versenyen készült képeket megtalálja galériánkban.

Magyarné Ficzere Andrea