EREDMÉNYEK 2017/2018

VERSENYEREDMÉNYEK

Takarékossági vetélkedő (városi)

Spórolós Lányok 5.A                       II. hely

Csapattagok: Kis Liliána, Kis Adél, Ferenczi Kinga, Tudesze Petra

A pénz az ész  5.A                            II. hely

Csapattagok: Drén Krisztina Nóra, Hegedűs Réka, Bacsa Máté, Szabó Péter

Bolyai matematika csapatverseny  megyei/körzeti forduló

  1. A
10. hely Bűvös négyes Árvai Csenge
Gál Dorina
Nagy Tímea
Szűcs Evelin
Felkészítő tanár:

Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika

 

7.A

6. hely Nincs 2 négy nélkül Cserniczky Márk
Budai Vivien
Nemes Botond
Törőcsik Árpád
Felkészítő tanár:

Dékány László

 

  1. A
2. hely Mate-kosok Hajdu Péter
Beranek Bence
Soltész Olivér
Tamás Máté
Felkészítő tanár:

Kovács Péter

 

OKTV

Továbbküldhető dolgozatok:

Nagy Ádám 11.A történelem, földrajz, francia nyelv

Kinál Dániel 11.A angol nyelv

Tamás Levente 12.A  biológia

Szegedi Enikő  12.B biológia

Demján Mária Margaréta 11.B biológia

Rideg Éva 11.B biológia

Szabó Zsolt 11.A biológia

Nagy Janka 11.A biológia

Kovács Nikolett 11.A biológia

Tóth Szandra Emese 11.A biológia

Szabó Erzsébet 11.A biológia

Bendő Noémi 11.A biológia

OKTV – második fordulóba jutott tanulók

Nagy Ádám 11.A       földrajz, történelem, francia nyelv

felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó, Nemesné Jóvér Mária, Dögei Imréné

Tamás Levente 12.A    biológia

felkészítő tanár: Fazekasné Gál Erzsébet

Diákolimpia körzeti forduló

FUTSAL 3-4. KCS fiúk                                1. hely

FUTSAL 5-6. KCS fiúk                               1. hely

felkészítő tanár: Dányi Zsolt

Bolyai anyanyelvi csapatverseny  megyei/körzeti forduló

  1. évfolyam

felkészítő tanár: Tóthné  Kovács Irén

7. hely Fejtörők Józsa János Zoltán
Kis Liliána
Barta Petra
Ujvári Zsombor
10. hely Nyelv(ész)ek Kiss Adél
Tudesze Petra
Kőszegi Milla
Szarvas Vivien

 

  1. évfolyam

felkészítő tanár: Bukta Erzsébet

5. hely Eccarvúak Gál Dorina
Nagy Tímea
Árvai Csenge
Szűcs Evelin

 

 

 

 

  1. évfolyam

felkészítő tanár: Tóthné  Kovács Irén

1. hely
döntős
Ügyeskedők Hamar Csaba
Imre Előd
Koncz Levente
Kovács Balázs
2. hely Magyará(s)zok Moldován Dóra
Rákóczi Rebeka
Törőcsik Árpád
Tudesze Márk
3. hely Zsenik Gréczi Márton
Haizer Maximilián
Illés Patrik
Szabó Konrád
 
4. hely Nyelvtanosok Balogh Jázmin
Barta Viktória
Budai Vivien
Lájer Liliána
 
5. hely Észbontók Fejes-Nagyfejeő Levente
Hagemeister Robin
Nemes Botond
Cserniczky Márk
 

 

  1. évfolyam

felkészítő tanár: Bukta Erzsébet

1. hely
döntős
Nyelvtudósok Pichler Boglárka
Balogh Zsófia
Pletli Zsófia
Gál Diána
3. hely Csillámpónik visszatérnek Adrigán Fanni Teréz
Árvai Anna Erika
Sánta Daniella Izidóra
Bárdos Hanna
4. hely Győzők Bodó Dóra
Demeter Rebeka
Kovács Natasa
Tóth Anita
5. hely Tengeralattjárók Hajdu Péter
Tamás Máté
Gyöngy Zalán
Soltész Olivér
7. hely Pingvinek Nagy Csaba
Szarvas Péter
Beranek Bence
Kiss Balázs

 

Tanári fődíj

A tanári fődíj odaítélésekor a felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát és azok eredményességét vettük figyelembe. Ezek alapján Jász-Nagykun-Szolnok megye tanári fődíjának nyertese a 2017/2018. tanévben:

Bukta Erzsébet

 

Teleki – virág vetélkedő

 

Rideg Éva 11.B – Szabó Zsolt 11.A                                                5.hely

Demján Mária Margaréta 11.B – Tóth Imre 11.B                 6. hely

 

felkészítő tanár: Fazekasné Gál Erzsébet

 

Diákolimpia megyei elődöntő:

 

FUTSAL 3-4. KCS fiúk                                2. hely                         megyei döntőbe jutott

felkészítő tanár: Dányi Zsolt

 

„Egészségfejlesztési – egészséges táplálkozás – a mindennapi mozgás fontossága” – városi verseny

 

Tenger alatt járok                                        1. hely

 

Csapattagok: Szabó Panna Bíborka, Árvai Csenge, Gál Dorina, Czinege Sára, Szűcs Evelin

 

Egészséges unikornisok                          2. hely

 

Csapattagok: Pásztor Fanni Miléna, K. Nagy Noémi, Balogh Emese, Balogh Enikő, Tóth Mariann

 

Bioszosok                                                      3. hely

Csapattagok: Pető Hanna, Dusza Enikő, Ács Miklós, Adorjáni Zsolt, Szabó Levente

 

felkészítő tanár: Ceglédi Erzsébet

 

Bolyai anyanyelvi csapatverseny – országos döntő

  1. A osztály – gimnáziumi kategória
Országos

15. hely

Ügyeskedők
Hamar Csaba, Imre Előd, Koncz Levente, Kovács Balázs
Felkészítő tanár: Tóthné Kovács Irén

 

 

 

  1. A osztály – gimnáziumi kategória
Országos

14. hely

Nyelvtudósok
Pichler Boglárka, Balogh Zsófia, Pletli Zsófia, Gál Diána
Felkészítő tanár: Bukta Erzsébet

 

A 8.A osztályos csapatunk szabadon választott produkciója elnyerte  a zsűri KÜLÖNDÍJÁT .

 

 

Diákolimpia megyei döntő:

 

FUTSAL 3-4. KCS fiúk                    megyei            4. hely

felkészítő tanár: Dányi Zsolt

 

Várhelyi Ferenc matematikaverseny megyei döntőjébe jutott tanulók:

 

Dékány Bence             9.A, Kócsik Klaudia 9.A, Czinege Petra  9.A, Pető Adél 10.A, Demján Mária Margaréta 11.B, Muliter Márk 11.A

 

felkészítő tanárok: Demján Mária, Kovács Péter, Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika

 

 

Nyolcosztályos sportverseny

 

 

  1. helyezettek (11 aranyérem)

Nagy Evelin 7. A 60 m-es síkfutás, távolugrás

Krausz levente 8. A 60 m-es síkfutás, távolugrás

Vadász Bence 12. A 100 m-es síkfutás

Tamás Máté 8. A 400 m-es síkfutás

Farkas Balázs 11. A 800 m-es síkfutás

Kapás Dávid 12.A 800 m-es síkfutás

Soltész Olivér 8. A kislabdahajítás

Dékány Gergő 11. A súlylökés

8×200 m-es váltófutás (Dékány Lili 6. A, Varga Dániel 6. A, Taskó Nikolett 9. A, Krausz levente 8. A, Kiss Jázmin 10. A, Törőcsik István 10. A, Bendő Viktória 12. A, Vadász Bence 12. A)

  1. helyezettek (11 ezüstérem)

Varga Dániel 6. A távolugrás

Taskó Nikolett 9. A 60 m-es síkfutás, távolugrás

Bendő Viktória 12. A 100 m-es síkfutás

Pető Hanna 6. A 400-es síkfutás

Pető Adél 10. A 800 m-es síkfutás

Hajdú Péter 11. A távolugrás

Gólya Levente 6. A kislabdahajítás

Kupai Adrienn 11. A súlylökés

Horváth Viktória 12. A asztalitenisz

III.- IV. korcs. fiú labdarúgás (Molnár Szabolcs 9. A, Monok Balázs 8. A, Soltész Olivér 8. A, Krausz Levente 8. A, Törőcsik Árpád 7. A, Illés Patrik 7. A, Haizer Maximillián 7. A, Varga Dániel 6. A, Tamás Máté 8. A)

III. helyezettek (5 bronzérem)

Varga Dániel 6. A 60 m-es síkfutás

Kiss Jázmin 10. A 100 m-es síkfutás

Törőcsik István 10. A távolugrás

Dékány Lili 6. A kislabdahajítás

V.-VI. kcs. fiú labdarúgás(Torma Sándor 12. A, Tamás Levente 12. A, Újvári Kornél 12. A, Kapás Dávid 12. A, Vadász Bence 12. A, Szabó Regő 12. A, Hajdú Péter 11. A, Varga István 10. A, Törőcsik István 10. A)

  1. helyezettek

Dávid Dorina 10. A távolugrás

Barta Viktória 7. A kislabdahíjítás

Török Nikolett 9. A súlylökés

Kovács Adrián 12. A asztalitenisz

III.-IV. kcs. lány labdarúgás (Dékány Lili 6. A, Pető Hanna 6. A, Balog Zsófi 6. A, Balogh Emese 6. A. Balogh Enikő 8. A, Demeter Rebeka 8. A, Adrigán Fanni 8. A, Taskó Nikolett   9. A, Barta Viktória 7. A)

  1. helyezettek

Lányi zsolt 6. A 400 m-s síkfutás

Gyöngy Zombor 10. A súlylökés

  1. helyezett

Balogh Zsófia 8. A 400-es síkfutás

felkészítő tanárok: Bodnár Gábor, Magyarné Ficzere Andrea, Tudesze Csaba, Gyárfás Csaba, Szabó Attila, Fazekasné Gál Erzsébet

ÖSSZESÍTETT HELYEZÉS: I. HELY

 

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei eredmények:

 

Tudesze Petra            5.A                              megyei 5.hely

Nagy Tímea                 6.A                             megyei 3. hely

Tudesze Márk            7.A                             megyei 6. hely

Moldován Dóra        7.A                              megyei 12. hely

Pletli Zsófia                8.A                              megyei 4. hely

 

felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet

 

 

Savaria Országos Történelmi Verseny megyei forduló:

 

Cseh Krisztina            9.A                  megyei 1.hely

 

felkészítő tanár: Dr. Demján Adalbert

 

Az Agria Universitas Egyesület Kultúrák közötti párbeszéd – fiatalok a nemzetközi kapcsolatokért című verseny

 

országos 2. hely

 

csapattagok: Nagy Zsombor, Hegyi Gábor, Lengyel Ádám

 

felkészítő tanár: Bekéné Németh Tímea

 

országos 5. hely

 

csapattagok: Emődi Janka, Nagy Csenge, Nagy Sarolta

 

felkészítő tanár: Remenyikné Molnár Margit

 

Megyei történelemverseny megyei fordulójának eredményei

Nagy Ádám 11.A                    megyei 1. hely

Lengyel Ádám 11.B              megyei 7. hely

felkészítő tanár: Bekéné Németh Tímea, Nemesné Jóvér Mária

 

„Szép Magyar Beszéd” verseny – területi forduló

 

Moldován Dóra 7.A                         1. hely                        országos döntőbe jutott

felkészítő tanár: Tóthné  Kovács Irén

Várhelyi Ferenc matematikaverseny megyei döntő eredmények

 

Dékány Bence 9.A                                      4. hely

Pető Adél 10.A                                             4. hely

Demján Mária Margaréta 11.B          3. hely

felkészítő tanárok: Demján Mária, Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika

 

Bolyai természettudományi csapatverseny – területi forduló eredmények

 

  1. évfolyam

 

14. hely Gumibogyók Kis Liliána Barbara
Szarvas Vivien
Kovács Eszter Emese
Józsa János Zoltán
felkészítő tanárok:

Fazekasné Gál Erzsébet, Dányi Zsolt

 

  1. évfolyam

 

9. hely Főgyökerek Árvai Csenge
Czinege Sára
Nagy Tímea
Szűcs Evelin
felkészítő tanárok:

Ceglédi Erzsébet

Dányi Zsolt

 

 

  1. évfolyam

 

13. hely Természeti csapások Törőcsik Árpád
Cserniczky Márk
Tudesze Márk
Nemes Botond
felkészítő tanárok:

Nagyné Varga Anikó

Szabóné Gyöngy Gyöngyi Veronika, Gyenge László István

 

  1. évfolyam

 

11. hely Pingvinek Szarvas Péter
Beranek Bence
Nagy Csaba
Krausz Levente
felkészítő tanárok:

Fazekasné Gál Erzsébet
Gyenge László István

Ceglédi Erzsébet

Dányi Zsolt

 

 

English is Fun – Kistérségi Angol Verseny

Pásztor Fanni Miléna  6.A                 1. hely

Hagemaister Robin 7.A                      1. hely

Nagy Tímea 6.A                                      4. hely

Pichler Boglárka 8.A                           6. hely

Cserniczky Márk 7.A                         6. hely

Gál Diána 8.A                                         8. hely

Kovács Eszter 5.A                               9. hely

felkészítő tanárok: Monokné Andrási Edit, Hajdu Éva Mónika, Dékányné Szabó Enikő

 

Mardi Gras francia nyelvű előadóverseny országos fordulójának eredményei:

Szőllősi Dávid 12.A                              1. hely

A gimnázium csapata                         1. hely

felkészítő tanár: Dögei Imréné

Megyei Társaséneklési Verseny

A gimnázium kamarakórusa a bronz fokozatot szerzett.

felkészítő tanár: Fügéné Szádeczky Csilla

 

Diák Sakkolimpia megyei döntő

Pető Hanna 6.A                                    megyei 4. hely

felkészítő tanár: Gyárfás Csaba

 

Varga Tamás matematikaverseny

Törőcsik Árpád 7.A                           megyei 1. hely

felkészítő tanár: Dékány László

 

Langwest országos tehetségkutató tanulmányi verseny

Pásztor Fanni Miléna 6.A                  5. hely                        országos döntőbe jutott

felkészítő tanár: Monokné Andrási Edit

Zrínyi Ilona matematikaverseny

Dékány Bence 9.A                             megyei 6. hely

Törőcsik Árpád 7.A                           megyei 14. hely

felkészítő tanárok: Demján Mária, Dékány László

 

Öveges József fizikaverseny megyei fordulójába jutott

 

Hajdú Péter 8.A

 

felkészítő tanár: Gyenge László István

 

Szépolvasó verseny – városi körzeti forduló

 

Moldován Dóra 7.A                          3. hely

Sánta Daniella 8.A                             3. hely

 

felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet

 

Nyelvész megyei fordulójába jutott tanulók:

Józsa János 5.A, Kiss Adél 5.A, Tudesze Petra 5.A, Czinege Sára 6.A, Nagy Tímea 6.A, Barta Viktória 7.A, Moldován Dóra 7.A, Tudesze Márk 7.A, Hajdu Péter 8.A, Pletli Zsófia 8.A, Sánta Daniella 8.A

felkészítő tanárok: Tóthné Kovács Irén, Bukta Erzsébet

Bacsó Nándor megyei földrajzverseny megyei döntőjébe jutott:

Lengyel Lehel 9.A

felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó

 

 

„ Itthon otthon vagy” földrajzverseny országos döntőjébe jutott:

Nemes Botond           7.A

Moldován Dóra          7.A

felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó

 

OKTV – országos döntőbe jutott földrajz tantárgyból

                                              Nagy Ádám  11.A

felkészítő tanár: Nagyné Varga Anikó

 

London Bridge angol nyelvi verseny országos döntőjébe jutott:

Pásztor Fanni Miléna 6.A

Jóvér Attila 6.A

Nagy Tímea 6.A

Pletli Zsófia 6.A

felkészítő tanárok: Monokné Andrási Edit, Monok Péter

Nyelvész megyei forduló eredményei:

Nagy Tímea 6.A                     3. hely

Hajdu Péter 8.A                     3. hely

Pletli Zsófia 8.A                     4. hely

Czinege Sára 6.A                   6. hely

felkészítő tanár: Bukta Erzsébet

 

Éneklő Ifjúság hangversenyen a gimnázium kamarakórusa EZÜST minősítést szerzett.

felkészítő tanár: Fügéné Szádeszky Csilla

 

 

 

„Verssel – dallal Határok nélkül” francia nyelvi vers-, próza-, és ének megyei verseny

Torma Sándor 12.A              1. hely

Koszta Bála 9.A                      3. hely

A gimnázium csapata ének kategóriában egy 1. és egy 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Dögei Imréné

Megyei Diákolimpia Mezei Futóbajnokság

Dékány Lili 6.A                           5. hely

Vincze Viktor 7.A                  14. hely

Vincze Valentin 7.A             15. hely

Kota Szabina 9.B                     3. hely              országos döntőbe jutott

Németh Vivien 9.B              16. hely

Csató Anikó 11.C                 18. hely

 

Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola levelezős matematika verseny döntőbe jutott:

Józsa János Zoltán  5.A, Nagy Tímea 6.A, Törőcsik Árpád 7.A, Imre Előd  7.A

 

„Szép Magyar Beszéd” verseny – országos döntő

Moldován Dóra 7.A                         KAZINCZY-JELVÉNY                 bronz fokozat

felkészítő tanár: Tóthné  Kovács Irén

Fizika +

Cserniczky Márk 7.A                         5. hely

felkészítő tanár: Gyenge László István

 

 

NYOLCOSZTÁLYOS TANULMÁNYI VERSENY

TÁRGY OSZTÁLY TANULÓ FELKÉSZÍTŐ TANÁR
Helyesírás 5. Tudesze Petra Tóthné Kovács Irén
Helyesírás 7. Tudesze Márk Tóthné Kovács Irén
Szövegértés 12. Svincsók Vanessza Tóthné Kovács Irén
Versmondás 10. Keserű Márton Dr. Demján Adalbert
Szövegértés 9. Kócsik Klaudia Tóthné Kovács Irén
Népdaléneklés 11. Szabó Erzsébet Fügéné Szádeczky Csilla

 II.

TÁRGY OSZTÁLY TANULÓ FELKÉSZÍTŐ TANÁR
Helyesírás 8. Pletli Zsófia Bukta Erzsébet
Szövegértés 10 Kiss Jázmin Virág Dr. Demján Adalbert
Szövegértés 11. Németh Fruzsina Nemesné Jóvér Mária
Szép magyar beszéd 9. Gyöngy András Tóthné Kovács Irén
Szép magyar beszéd 12. Szőlősi Dávid Tóthné Kovács Irén
Angol nyelv 9. Koltai Lea Kiara Bekéné Németh Timea
Fizika 7. Cserniczky Márk Gyula Gyenge László
Informatika 8. Szarvas Péter Tudeszéné Pallagi Erika

III.

TÁRGY OSZTÁLY TANULÓ FELKÉSZÍTŐ TANÁR
Vers 11. Nagy Janka Nemesné Jóvér Mária
Bibliaismereti vetélkedő 10. Koncz Dávid

Tóth- Molnár Gabriella

Dusza Dominika

Nikodém Dorottya

Fügéné Szádeczky Csilla
Népdaléneklés 6. Lányi Zsolt Fügéné Szádeczky Csilla
Matematika 5. Kiss Adél Szabóné Gyöngy Gyöngyi
Matematika 10. Törőcsik István Szabóné Gyöngy Gyöngyi
Matematika 11. Muliter Márk Kovács Péter
Fizika 12. Császár Bendegúz Dékány László
Rajz 10. Bojtor Boglárka Bodnárné Földi Zita

 

 

 

 

A tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium honlapja